İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bayburt Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 Ağustos 1999 Depremi'ni 'Hazırlık' Temasıyla Anma Etkinlikleri 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 Depremi'ni 'Hazırlık' temasıyla anma etkinlikleri sebebiyle şehrimizin belli noktalarında vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve farkındalık yaratılması amacıyla eğitici broşür dağıtımı yapıldı ve Arama- Kurtarma Malzemeleri sergilendi.
[Devamı]
Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi 24 Temmuz 2018
foto
24 Temmuz 2018 tarihinde Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğü tarafından Müdürlüğümüz personellerine “Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi” verildi. Eğitimde “Bağımlık, Madde Bağımlılığı, Tedavi, Uyuşturucu Maddenin Zararları, Koruyucu Önlemler” gibi konulara dikkat çekildi ve eğitim sonrası soru-cevap yapılarak fikir alışverişinde bulunuldu.
[Devamı]
Afet Bilinci Eğitimlerimiz Devam Ediyor 30 Mayıs 2018
foto
30 Mayıs 2018’de Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde Müdürlüğümüz personelleri Ahmet SAYAR, Melike BAHADIR, Sinan BAŞTÜRK, Fikret AYDIN tarafından öğrencilere “Afet Bilinci Eğitimleri” verilerek, yangın tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
AFAD’a “Yılın Kurumu” Ödülü 11 Mayıs 2018
foto
Bayburt Üniversitesi 10. Yıl Bilim, Kültür, Sanat ve Spor, Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödül töreninde “Yılın Kurumu” ödülünü AFAD’a verdi. 11 Mayıs 2018 Cuma günü Bayburt Üniversitesinde “Yılın Kurumu” ödülünü alan AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU yaptığı teşekkür konuşmasında AFAD’ın görevlerini; “Türkiye ve Dünyada insan ızdırabını dindirmek, Memleketimimizi afetler açısından daha dirençli bir ülke haline getirmek.” şeklinde özetledi. Ödül törenine katılmak üzere Bayburt’a gelen Güllüoğlu, İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek İlimizin afetselliği ve Müdürlüğümüz faaliyetleri hakkında brifing aldı. AFAD Başkanı Güllüoğlu, Valilik Makamını ziyaretin ardından ilimizden ayrıldı....
[Devamı]
Bilinçlendirme Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor 04 Mayıs 2018
foto
17 Nisan 2018’de Kredi ve Yurtlar Kurumu Sultan Fahriye Kız Yurdu Müdürlüğünde Müdürlüğümüz personelleri Ahmet SAYAR, Melike BAHADIR, Fehim OKUR tarafından yurt öğrencilerine “Sivil Savunma, KBRN, Yangın, Afet Bilinci Eğitimleri” verildi ve afetlerle ilgili broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
Eğitimlerimiz Devam Ediyor 13 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüzce eğitim ve tatbikatlar devam ediyor. 9 Nisan 2018’de Bayburt Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Programı öğrencilerine İl Müdürümüz Adil ARSLAN’ın konuşmalarıyla başlayan “Arama ve Kurtarma, Afet Bilinci ve Yangın Eğitimleri” verildi, tahliye ve yangın söndürme tatbikatı yapıldı, broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
Mahsur Kalan Vatandaşları AFAD Kurtardı 09 Nisan 2018
foto
Soğanlı Dağında mahsur kaldıkları tespit edilen İdris Asan, Emel Asan, Ömer Asan, ve Nurhan İhtiyar adlı vatandaşlar AFAD ekiplerimizin çalışmaları sonucu kurtarılmışlardır.
[Devamı]
Bayburt’ta Afet Bilinci Eğitimleriyle Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyoruz 04 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından Afete Hazır Türkiye çerçevesinde Afet Bilinci Eğitimleri verilmeye ve tatbikatlar yapılmaya devam ediyor. 29 Mart 2018’de Kredi ve Yurtlar Kurumu Dede Korkut Yurt Müdürlüğü B Blok yurt öğrencilerine “Sivil Savunma, KBRN, Afet Bilinci Eğitimleri” verildi ve afetlerle ilgili broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
İki Araç Menfeze Uçtu, 8 Ölü ve 4 Yaralı Var 29 Mart 2018
foto
29 Mart 2018 tarihinde, Bayburt Aydıntepe yol ayrımı yakınlarında inşaat menfezine iki aracın uçtuğu ihbarı üzerine olay yerine giden ekiplerimiz, itfaiye ekipleri ile birlikte iki araçtan 8 kişiyi ölü biri ağır 4 kişiyi yaralı olarak çıkardılar.
[Devamı]
Eğitim ve Tatbikatlar Devam Ediyor 27 Mart 2018
foto
“1-7 Mart Deprem Haftası Etkinleri” kapsamında Müdürlüğümüz tarafından Afete Hazır Okul çerçevesinde Afet Bilinci Eğitimleri verilmeye ve tatbikatlar yapılmaya devam ediyor. 19 Mart 2018’de MEV Konursu İlkokulu-İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine Müdürlüğümüzce “Afet Bilinci Eğitimi” verilerek broşür dağıtımı yapıldı ve ardından yangın tatbikatı düzenlendi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   910111213