İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BAYBURT
Bayburt Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD’a “Yılın Kurumu” Ödülü 11 Mayıs 2018
foto
Bayburt Üniversitesi 10. Yıl Bilim, Kültür, Sanat ve Spor, Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödül töreninde “Yılın Kurumu” ödülünü AFAD’a verdi. 11 Mayıs 2018 Cuma günü Bayburt Üniversitesinde “Yılın Kurumu” ödülünü alan AFAD Başkanı Sayın Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU yaptığı teşekkür konuşmasında AFAD’ın görevlerini; “Türkiye ve Dünyada insan ızdırabını dindirmek, Memleketimimizi afetler açısından daha dirençli bir ülke haline getirmek.” şeklinde özetledi. Ödül törenine katılmak üzere Bayburt’a gelen Güllüoğlu, İl Müdürlüğümüzü ziyaret ederek İlimizin afetselliği ve Müdürlüğümüz faaliyetleri hakkında brifing aldı. AFAD Başkanı Güllüoğlu, Valilik Makamını ziyaretin ardından ilimizden ayrıldı....
[Devamı]
Bilinçlendirme Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor 04 Mayıs 2018
foto
17 Nisan 2018’de Kredi ve Yurtlar Kurumu Sultan Fahriye Kız Yurdu Müdürlüğünde Müdürlüğümüz personelleri Ahmet SAYAR, Melike BAHADIR, Fehim OKUR tarafından yurt öğrencilerine “Sivil Savunma, KBRN, Yangın, Afet Bilinci Eğitimleri” verildi ve afetlerle ilgili broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
Eğitimlerimiz Devam Ediyor 13 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüzce eğitim ve tatbikatlar devam ediyor. 9 Nisan 2018’de Bayburt Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Programı öğrencilerine İl Müdürümüz Adil ARSLAN’ın konuşmalarıyla başlayan “Arama ve Kurtarma, Afet Bilinci ve Yangın Eğitimleri” verildi, tahliye ve yangın söndürme tatbikatı yapıldı, broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
Mahsur Kalan Vatandaşları AFAD Kurtardı 09 Nisan 2018
foto
Soğanlı Dağında mahsur kaldıkları tespit edilen İdris Asan, Emel Asan, Ömer Asan, ve Nurhan İhtiyar adlı vatandaşlar AFAD ekiplerimizin çalışmaları sonucu kurtarılmışlardır.
[Devamı]
Bayburt’ta Afet Bilinci Eğitimleriyle Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyoruz 04 Nisan 2018
foto
Müdürlüğümüz tarafından Afete Hazır Türkiye çerçevesinde Afet Bilinci Eğitimleri verilmeye ve tatbikatlar yapılmaya devam ediyor. 29 Mart 2018’de Kredi ve Yurtlar Kurumu Dede Korkut Yurt Müdürlüğü B Blok yurt öğrencilerine “Sivil Savunma, KBRN, Afet Bilinci Eğitimleri” verildi ve afetlerle ilgili broşürler dağıtıldı.
[Devamı]
İki Araç Menfeze Uçtu, 8 Ölü ve 4 Yaralı Var 29 Mart 2018
foto
29 Mart 2018 tarihinde, Bayburt Aydıntepe yol ayrımı yakınlarında inşaat menfezine iki aracın uçtuğu ihbarı üzerine olay yerine giden ekiplerimiz, itfaiye ekipleri ile birlikte iki araçtan 8 kişiyi ölü biri ağır 4 kişiyi yaralı olarak çıkardılar.
[Devamı]
Eğitim ve Tatbikatlar Devam Ediyor 27 Mart 2018
foto
“1-7 Mart Deprem Haftası Etkinleri” kapsamında Müdürlüğümüz tarafından Afete Hazır Okul çerçevesinde Afet Bilinci Eğitimleri verilmeye ve tatbikatlar yapılmaya devam ediyor. 19 Mart 2018’de MEV Konursu İlkokulu-İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine Müdürlüğümüzce “Afet Bilinci Eğitimi” verilerek broşür dağıtımı yapıldı ve ardından yangın tatbikatı düzenlendi.
[Devamı]
AFAD ve Kızılay'dan Yangınzedeye Ayni Yardım 21 Mart 2018
foto
07.03.2018 tarihinde Gençosman Köyünde meydana gelen yangın nedeniyle Mürsel Yenitürk'e ait ev ve ahır maddi hasar görmüştür. Afetzede vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için Müdürlüğümüz koordinasyonuyla Kızılay tarafından afetzedeye ayni yardım yapılmıştır.
[Devamı]
Afad, Umke, Kızılay Ve İtfaiye Müdahale Ekipleri Yemekte Buluştu 19 Mart 2018
foto
Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası vesilesiyle Bayburt AFAD organizasyonunda, Bayburt Belediyesinin katkılarıyla AFAD, Kızılay, UMKE, 112 ve İtfaiye müdahale ekipleri onuruna yemekli toplantı düzenlendi. 16 Mart 2018 Cuma günü Belediye Başkanı Mete Memiş’in ev sahipliğinde Öğretmen Evi’nde Bayburt AFAD organizasyonunda gerçekleştirilen ve ilimizdeki müdahale ekiplerinin, olması muhtemel afet ve diğer olaylara daha etkin müdahale edebilmesini sağlamak için dayanışma, tanışma ve kaynaşmasını amaçlayan bu programa Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN, Bayburt Belediye Başkanı Sayın Mete MEMİŞ, AFAD İl Müdürü Adil Arslan, Sağlık İl Müdürü İlker Hancı, Kızılay Bayburt Şubesi Başkanı Fikret Aksoy ile AFAD, Kızılay, UMKE, İtfaiye ve 112 ekipleri katıldı....
[Devamı]
Afet Bilinci Eğitimleri Sürüyor 16 Mart 2018
foto
“1-7 Mart Deprem Haftası Etkinleri” kapsamında Müdürlüğümüz tarafından Afete Hazır Okul çerçevesinde Afet Bilinci Eğitimleri verilmeye ve tatbikatlar yapılmaya devam ediyor. 12 Mart 2018’de Bayburt Lisesi öğrencilerine Müdürlüğümüzce “Afet Bilinci Eğitimi” verilerek broşür dağıtımı yapıldı ve ardından İtfaiye ile birlikte yangın tatbikatı düzenlendi.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   89101112