İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
BAYBURT
Bayburt Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Valimiz Ali Hamza Pehlivan'dan Müdürlüğümüze Ziyaret 29 Ocak 2018
foto
Valimiz Sayın Ali Hamza Pehlivan kurum ziyaretleri kapsamında Müdürlüğümüzü ziyaret ederek yürüttüğümüz faaliyetler hakkında bilgi aldı.
[Devamı]
Farkındalık Oluşturmaya Devam Ediyoruz 06 Aralık 2017
foto
06.12.2017 Çarşamba günü 14.00’da Bayburt Üniversitesi Prof. Dr. Gökhan BUDAK Konferans Salonunda ‘Bilinçli ve Dirençli Toplum Öğrenci Kulübü’ tarafından “Afet Farkındalığı ve Bayburt’un Afetselliği” konulu konferans düzenlendi. Düzenlenen konferans İİBF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza AĞ ve AFAD İl Müdürü Adil ARSLAN’ın açılış konuşmalarıyla başladı. Konferans, AFAD Müdürlüğü personellerinden Enformasyon Memuru Ahmet SAYAR ve Sosyal Çalışmacı Serap BAĞCI’nın “Sivil Savunma,KBRN, Afet Bilinci Eğitimi, Bayburt Afetselliği” konulu sunumlarıyla devam etti.Konferans sonunda AFAD İl Müdürlüğüne ait arama-kurtarma araçlarının ve malzemelerinin tanıtımı yapıldı.
[Devamı]
Yeni Sanayi Kavşağında Trafik Kazası 30 Ekim 2017
foto
30 Ekim Pazartesi günü Yeni Sanayi Kavşağında yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolü kaybeden otomobil minibüsle çarpıştı. Kazada emniyet kemerini takmadığı taspit edilen bir vatandaşımız yaralanırken, maddi hasar meydana geldi. AFAD ekiplerimiz ihbar üzerine kaza yerine ulaşarak müdahalede bulundu.
[Devamı]
TAMP-Bayburt Masa Başı Tatbikatı Yapıldı 17 Ekim 2017
foto
Bayburt İl Afet Müdahale Planının (TAMP-Bayburt), uygulanabilirliğini arttırmak amacıyla, 26 Ana Çözüm Ortağı ve destek çözüm ortaklarının katılımı ile 17 Ekim 2017 tarihinde Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN Başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı ve TAMP-Bayburt Masabaşı Tatbikatı gerçekleştirildi. Bayburt Öğretmen Evi’nde düzenlenen toplantıya Vali Ali Hamza PEHLİVAN’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tank Albay Davut Balibaşa, Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Fatih Cemal Kiper, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Adil ARSLAN ve İl Afet ve acil Durum Koordinasyon Kurulu üyeleri ve Yerel Düzey Operasyon Hizmet Grupları yöneticileri k...
[Devamı]
Haldizen Yaylasında Mahsur Kalanlar Kurtarıldı 16 Ekim 2017
foto
Bayburt-Trabzon sınırındaki Haldizen Yaylası mevkiisin de kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan üç kişi kurtarıldı. Bayburt kent merkezine 58 kilometre uzaklığında yer alan Üzengili köyü civarındaki Haldizen Yaylası'nda kar ve tipi nedeniyle bir otomobilde üç kişinin mahsur kaldığı bilgisini alan AFAD, İl Özel İdaresi, UMKE, Jandarma ve 112 Acil Servis görevlileri kurtarma çalışması başlattı. Kar kalınlığının 50 santimetreyi aştığı 2 bin 700 metre rakımlı bölgede olumsuz hava koşullarına rağmen yoğun çalışma yürüten ekipler, yaklaşık 10 saat sonra Mehmet Yılmaz Çakıroğlu, Alime Çakıroğlu ve Arif Çakıroğlu'na ulaştı. Ekiplerce kar altında kalan araçtan çıkarılarak ambulansta müdahale edildikten sonra Üzengili köyüne götürülen bu kişilerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi....
[Devamı]
13 Ekim Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü Etkinlikleri 13 Ekim 2017
foto
Afet; aniden meydana gelen veya belirli bir süreç içerisinde gelişen, insanlar üzerinde fiziksel, ekonomik ve sosyal kayıplar meydana getiren, günlük yaşamı durdurarak veya kesintiye uğratarak toplulukları olumsuz etkileyen, doğal, teknolojik ve insan kökenli olaylardır. Afet genel olarak, nerede, ne zaman, hangi büyüklükte ve ne türde olacağı baştan bilinemediğinden, toplumlar genelde afetlere hazırlıksız yakalanmış ve büyük can ve mal kayıpları vermişlerdir. Afetler pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de zaman zaman tamiri güç kayıplara neden olmaktadır. Doğa olaylarının "afet" olarak nitelenmesi ancak insanoğlunun bu olaylardan son derece olumsuz etkilendiği haller için geçerli olmaktadır. Bu gerçekten hareketle Birleşmiş Milletlerce oluşturulan temel politikalara paralel olarak ilan ...
[Devamı]
TAMP Personeline KBRN ve TAMP Eğitimi Verildi 03 Ekim 2017
foto
KBRN (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) farkındalığının arttırılması amacıyla Başbakanlık AFAD tarafından organize edilen, Erzurum AFAD Sivil Savunma Uzmanı Yavuz KAYA tarafından “KBRN (Kimyasal,Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer) Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” ile “Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Operasyon Planı Eğitimi”, 02-03 Ekim 2017 tarihlerinde İl Özel İdare Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.Düzenlenen eğitime İl Afad personeli ve KBRN Hizmet Grubunda görevi bulunan kurum ve kuruluşların personelleri katılım sağlamıştır.
[Devamı]
Nişantaşı Köyünde Trafik Kazası 08 Temmuz 2017
foto
08 Temmuz 2017 Cumartesi günü, sabah erken saatlerde Nişantaşı Köyü mevkiinde trafik kazası ihbarı üzerine olay yerine giden AFAD ekipleri kafa kafaya çarpışan 69 AP 645 ve 07 NML 74 plakalı araçlardan 3 kazazedeyi yaralı olarak çıkararak sağlık görevlilerine teslim etti. Ayrıca araçlarda maddi hasar meydana geldi.
[Devamı]
Gençosman Köyünde Ahır ve Konutların Yapımı Başladı 06 Temmuz 2017
foto
Bayburt İli Merkez İlçesine bağlı Gençosman Köyünde 29.08.2016 tarihinde meydana gelen yangın afeti nedeniyle hak sahibi kabul edilen afetzedeler, Evini Yapana Yardım (E.Y.Y.) usulü ile yapacakları ahır ve konutlar için temel kazılarına başlamışlardır. Yapım aşamasında hak sahipleri konut ve ahırlar için afet kredilerinden faydalanacaklardır.
[Devamı]
Polis Meslek Yüksek Okulunda Eğitim ve Tatbikat Programı 21 Haziran 2017
foto
Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine Müdürlüğümüz tarafından "Afet Bilinci Eğitimi" ve "Yangın Tatbikatı" programı düzenlendi. Eğitim ve tatbikat programında Müdürlüğümüz personellerinden Serap Bağcı, Ahmet Sayar, Ali Pekdaş ve Sinan Baştürk görev aldı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234567891011